Szegedi SZC

Krúdy Gyula Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Turisztikai

Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

ESEMÉNYNAPTÁR 2018/2019. TANÉV

 
AUGUSZTUS
Dátum Időpont Események
22. 8:00-12:00 Beiratkozás a szakképző évfolyamokra
24. 15:00 Szülői értekezlet az olaszországi kiutazók és szüleik számára
27. 8:00-tól Alakuló értekezlet, munka- és balesetvédelmi oktatás, munkaközösségi alakuló értekezletek
28. 8:00 Javító-, osztályozó- és különbözeti vizsgák
29. 8:00 és 10:00 Projekthét megbeszélés, szervezés
30. 8:00 Javítóvizsgák adminisztrációjának határideje
29-30.   Munkaközösségi megbeszélések
30.   Munkaközösségi munkatervek elkészítése, leadása
31. 8.00 Tanévnyitó értekezlet
31.   Őszi szakmai vizsgákra való jelentkezés határideje
31.   Nyári gyakorlatok igazolásának lezárása
 
A hónap során   Felújítás utáni feladatok
Könyvmegálló modernizálása
Külföldre induló tanulók felkészítése, európai szakmai gyakorlatok előkészítése
Korrepetálások az augusztusi javítóvizsgára
 
SZEPTEMBER
Dátum Időpont Események
3. 8.00 Tanévnyitó ünnepség
3. 12:00 Diákönkormányzat alakuló gyűlése
3-10.05.   Olaszország - szakmai gyakorlat
4-7.   Projekthét (9. évfolyam)
5.   Érettségire jelentkezési határidő (őszi vizsgaidőszak)
7. 8:00 - 15:30 Gólyanap /Kalandpark/
15.   Kérelmek beadási határideje
15.   Tanulói ügyelet szervezése
17-10.18.   Szlovákia - szakmai gyakorlat
18. 16:00 Szülői értekezlet összevont, 9. évfolyam
18. 17:00 Szülői értekezlet minden évfolyam
19. 15:00 Szülői értekezlet a spanyolországi és a finnországi kiutazók és szüleik számára
20.   Erasmus Pro projekt francia diákjainak érkezése
21.   Magyar Dráma Napja - Nyílt nap a Szegedi Nemzeti Színházban
21., 28. 9:00-12:00 Osztályfényképezés
24-10.25.   Finnország - szakmai gyakorlat
26-28.   EUROSKILLS (Budapest)
27.   Erasmus Pro projekt kapcsán partnertalálkozó a francia iskola igazgatójával, MFR85 CFA francia delelgációjának fogadása
28. 16:00 Versenynaptár elkészítése
28. 16:00 Kirándulási tervezet elkészítése
28. 16:00 Tanmenetek módosításának és leadásának határideje, törzslapok kitöltése, megnyitása
 
A hónap során   Végzős osztályfőnökök megbeszélése (szalagavató bál)
Végzős szakközépiskolai és szakgimnáziumi tanulók kiválasztása az ÁSZÉV és az SZKTV versenyre
ÖKO kalendárium összeállítása
Bemeneti- és szintmérés idegen nyelvekből
Bemeneti mérés a 9. és a 4/12. szk évfolyamokon magyar nyelvből
Bemeneti mérés
AJKSZP - bemeneti mérés
Diákolimpia nevezések, kispályás foci - lány
Csatlakozás az országos TESZEDD mozgalomhoz - szemétszedés
Európai szakmai gyakorlatok Olaszországban, Szlovákiában, Finnországban
VII. Fehértavi darvadozás, Víz világnapja, Árvízi emléknap, Föld napja, Móra Ferenc Múzeum látogatás, Szent-Györgyi Albert Agóra programjai - részvétel szervezése, biztosítása
Egészségnap szervezése
SZMK gyűlés
Önértékelési terv elfogadása, az önértékelésben érintett kollégák tájékoztatása
 
OKTÓBER
Dátum Időpont Események
2. 15:00 Tájékoztató értekezlet KITEX vizsgafelügyelőknek
2-től   Finn diákok érkezése Erasmus+ gyakorlatra
4.   KITEX angol írásbeli vizsga és szóbeli beszédértés vizsgarésze
5.   Szakmai írásbeli vizsga /őszi vizsgaidőszak/
5.   KITEX német írásbeli vizsga és szóbeli beszédértés vizsgarésze
5.   Az aradi vértanúk emléknapja
6.   KITEX szóbeli vizsga
9. 15:00 AJKSZP - A tanév első megbeszélése (tanulók, osztályfőnökök részvételével)
12.   Erasmus day, Erasmus napi rendezvények
16-25.   Írásbeli érettségi vizsgák (őszi vizsgaidőszak)
16. 15:00 Kibővített vezetői értekezlet
18. 18.00 AJKSZP - I. színházbérletes előadás a Kisszínházban
18-19-20.   “Találd ki magad” Pályaválasztási Napok
19. 8:00 Iskolai ünnepség október 23. tiszteletére
20.   Városi vetélkedő okt. 23. emlékére a Heller Ödön Művelődési Ház szervezésében
22-11.22.   Spanyolország - szakmai gyakorlat
24. 13:00 SZKTV háziverseny lebonyolítása
25. 13:40 Implom József helyesírási verseny iskolai fordulója
26.   Őszi szünet előtti utolsó tanítási nap , Egészségnap
29-31.   ŐSZI SZÜNET
 
A hónap során   Szóbeli és gyakorlati szakmai vizsgák
Diákolimpiai futsal (fiú VI.kcs.), Pick-futás, MOL-suli váltó, Déri-kupa
VII. Fehértavi darvadozás, Víz világnapja, Árvízi emléknap, Föld napja, Móra Ferenc Múzeum látogatás, Szent-Györgyi Albert Agóra programjai - részvétel szervezése, biztosítása
Bemeneti mérés eredményeinek feldolgozása, értékelése
Innovatív pályázat fenntarthatóságának biztosítása - Informatika szakkör
Gábor Dénes alkalmazói informatika verseny
Kompetencialapú levelezős matematika verseny
A 2019-es mobilitási tevékenységek előkészítése
Önértékelés terv szerinti bonyolítása
Végzős szakközépiskolai és szakgimnáziumi tanulók kiválasztása az ÁSZÉV és az SZKTV versenyre
Végzős osztályfőnökök megbeszélése (szalagavató bál)
 
NOVEMBER
Dátum Időpont Események
5.   Őszi szünet utáni első tanítási nap ("D" hét) 
5. 12:15 Ifjúsági hangversenybérlet I. előadása /helyszín: IH Rendezvényközpont/
5-12.06   Franciaország - szakmai gyakorlat
5-11.25.   2 fő francia cukrásztanuló gyakorlata Szegeden 
6. 12:00 Tantestületi értekezlet /1-4. óra/
7. 16:00 I. negyedéves osztályfőnöki beszámolók elektronikus megküldése a vezetőség számára
8. 14:45 DÖK-gyűlés
9. 10.00-13.00 Szakmáink világa - pályaorientációs bemutató
10.   Tanítási nap (1-4. óra)
8-12.   Emeltszintű érettségi szóbeli vizsgák (őszi vizsgaidőszak)
12-17.   AEHT éves konferencia és verseny
13-17.   Általános iskolai továbbtanulási tájékoztatás DÖK
13. 15:00 Kibővített vezetői értekezlet
13. 16:00-17:00 Fogadóóra
19-23. 8:00 Középszintű érettségi szóbeli vizsgák (őszi vizsgaidőszak)
20. 17.00 Nyitott Kapu
 
A hónap során   A 2019-es mobilitási tevékenységek előkészítése
Az Erasmus Pro II. ütemének zárása (
VII. Fehértavi darvadozás, Víz világnapja, Árvízi emléknap, Föld napja, Móra Ferenc Múzeum látogatás, Szent-Györgyi Albert Agóra programjai - részvétel szervezése, biztosítása
Innovatív pályázat fenntarthatóságának biztosítása - Informatika szakkör
Kompetencialapú levelezős matematika verseny
Önértékelés terv szerinti bonyolítása
Móra-kupa teremfoci, Fair Play kupa
 
DECEMBER
Dátum Időpont Események
1.   Tanítás nélküli munkanap 
4. 17:00 Adventi sütivásár és teadélután (9. évfolyam)
6. 17:00 Télapó ünnepség (a kollégák gyermekei, unokái részére)
11. 16:00 Fórum a kereskedő és vendéglátó vállalkozók részére
15.   Tanítás nélküli munkanap
18.   Szülők értesítése a várható félévi eredményekről
19. 18:00 Tantestületi óévbúcsúztató rendezvény külső helyszínen
21. 8:00-11:00 Karácsonyi teaház (szervező: 1/9. c vl szk)
21. 12:00 Karácsonyi ünnepség 
21.   Téli szünet előtti utolsó tanítási nap
12.24-01.02.   TÉLI SZÜNET  
 
A hónap során   Teremdíszítési verseny
Házibajnokság /röpladba, erős diákok versenye/
SZMK gyűlés
Nyitott tanműhelyi foglalkozások (Felelős: gyakorlati oktatás vezető, kereskedelmi elmélet-gyakorlat és vendéglátó gyakorlat mk.) 
VII. Fehértavi darvadozás, Víz világnapja, Árvízi emléknap, Föld napja, Móra Ferenc Múzeum látogatás, Szent-Györgyi Albert Agóra programjai - részvétel szervezése, biztosítása
Innovatív pályázat fenntarthatóságának biztosítása - Informatika szakkör
Kompetencialapú levelezős matematika verseny
Önértékelés terv szerinti bonyolítása
AJKSZP - II. bérletes előadás a Szegedi Nemzeti Színházban
A 2019-es mobilitási tevékenységek előkészítése, sisszeminációs tevékenység
 
JANUÁR
Dátum Időpont Események
12.24-01.02.   TÉLI SZÜNET
3.   Téli szünet utáni első tanítási nap ("B" hét)
9.   NETFIT mérés kezdete
9. 14:45 DÖK-gyűlés
9. 15:00 Tájékoztató értekezlet KITEX vizsgafelügyelőknek
10.   KITEX angol írásbeli vizsga és szóbeli beszédértés vizsgarésze
11.   KITEX német írásbeli vizsga és szóbeli beszédértés vizsgarésze
12.   KITEX szóbeli vizsga
15. 15:00 Kibővített vezetői értekezlet
18. 18:00-24:00 Szalagavató bál (helyszín: Sportcsarnok)
19. 10:00 Központi írásbeli felvételi /9. szakgimnáziumba jelentkezőknek/
22.   Megemlékezés a Magyar Kultúra Napjáról
24. 13:00 Osztályozó értekezlet
24.  14:00 Pótló központi írásbeli felvételi /9. szakgimnáziumba jelentkezőknek/
25.   Az I. félév utolsó tanítási napja
28-02.01.   Kiértesítés az I. félévi eredményekről
29. 14.00-16.00 Válasszunk együtt gyakorlóhelyet! rendezvény (Felelős: gyakorlati oktatás vezető, kereskedelmi elmélet-gyakorlat és vendéglátó gyakorlat mk.) 
31. 12:00 I. féléves beszámoló elkészítési és leadási határideje
 
A hónap során   Osztályozó vizsgák
Anglia - szakmai gyakorlat
Erasmus Pro találkozó /Brüsszel/
Tájékoztató az érettségi és szakmai vizsgákról /diákok, pedagógusok/
Deák Kupa (foci)
A 2019-es mobilitási tevékenységek előkészítése
Diákolimpia megyei döntők, Deák-kupa, Centrum kupa, Pedagógus Kupa /foci/
Önértékelés terv szerinti bonyolítása
SZKTV kamarai válogató
VII. Fehértavi darvadozás, Víz világnapja, Árvízi emléknap, Föld napja, Móra Ferenc Múzeum látogatás, Szent-Györgyi Albert Agóra programjai - részvétel szervezése, biztosítása
AJKSZP - III. bérletes előadás a Szegedi Nemzeti Színházban
Szakiskolások Országos Közismereti Tanulmányi Versenye
Implom József helyesírási verseny megyei fordulója
Kompetencialapú levelezős matematika verseny
Internetes pénzügyi verseny I. fordulója
Gasztronómia máshogyan szabadtéri főzőverseny meghirdetése
 
FEBRUÁR
Dátum Időpont Események
1.   Értesítési határidő a tanuló első félévben elért tanulmányi eredményéről
5. 12:00 Tantestületi értekezlet /rövidített órák/
11. 12:15 Ifjúsági hangversenybérlet II. előadása a Belvárosi moziban
12. 15:00 Kibővített vezetői értekezlet
15.   Érettségi és szakmai vizsgára jelentkezés határideje
18-22.   A kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja
19. 15:00 AJKSZP - Félévértékelő értekezlet, kollégium-iskola közötti egyeztető, értékelő megbeszélés
19. 17:00 Szülői értekezlet
25-márc. 1.    Pénzügyi tudatosság és gazdálkodás hete
21-24.   Utazás Kiállítás (Budapest)
25-26. 13:00-tól Szakmai felvételi elbeszélgetés a 9. szakközépiskolai évfolyamra jelentkezőknek (Felelős: szakmai igazgatóhelyettesek)
25-26-27. 13:00-tól Szóbeli felvételi a 9. kéttannyelvű turisztikai nyelvi előkészítő osztályba jelentkezőknek (Felelős: igazgató, pedagógiai igazgatóhelyettes)
 
A hónap során   SZMK gyűlés
Netfit mérés
Diákolimpia megyei döntők, házibajnokságok /teremfoci, röplabda/
VII. Fehértavi darvadozás, Víz világnapja, Árvízi emléknap, Föld napja, Móra Ferenc Múzeum látogatás, Szent-Györgyi Albert Agóra programjai - részvétel szervezése, biztosítása
Internetes pénzügyi verseny II. fordulója
Kompetencialapú levelezős matematika verseny
Érettségi és szakmai vizsga tételek aktualizálása
Önértékelés terv szerinti bonyolítása
SZKTV Regionális forduló
 
MÁRCIUS
Dátum Időpont Események
6. 14:45 DÖK-gyűlés
12. 15:00 Kibővített vezetői értekezlet
14. 8:00 Iskolai ünnepség március 15. tiszteletére
18-22.   Fenntarthatósági témahét 
19.   III. negyedéves osztályfőnöki beszámolók elektronikus megküldése a vezetőség számára
19. 16:00-17:00 Fogadóóra
29.   Vegzősök szüleinek értesítése a várható tanulmányi eredményekről
 
A hónap során   Netfit mérés
Diákolimpia megyei döntők, országos selejtezők
Csonka-kupa
Diákolimpia mezei futás, városi forduló
VII. Fehértavi darvadozás, Víz világnapja, Árvízi emléknap, Föld napja, Móra Ferenc Múzeum látogatás, Szent-Györgyi Albert Agóra programjai - részvétel szervezése, biztosítása
Internetes pénzügyi verseny III. fordulója
Érettségi és szakmai vizsga tételek aktualizálása
Kompetencialapú levelezős matematika verseny
Önértékelés terv szerinti bonyolítása
Kamarai szintvizsgák lebonyolítása
Cassovia Cup - Kassai mixerverseny
Spanyol gyakornokok érkezése Erasmus+ mobilitási projekt keretében
Víz világnapja keretében megrendezett  városi vetélkedőn való részvétel, csatlakozás a TE SZEDD! mozgalomhoz 
 
ÁPRILIS
Dátum Időpont Események
1.   Krúdy Városi Fordítóverseny 
2. 15:00 Tájékoztató értekezlet KITEX vizsgafelügyelőknek
4.   KITEX angol írásbeli vizsga és szóbeli beszédértés vizsgarésze 
5.   KITEX német írásbeli vizsga és szóbeli beszédértés vizsgarésze 
6.   KITEX szóbeli vizsga
8. 12:15 Ifjúsági hangversenybérlet III. előadása a Belvárosi moziban
8-12.   A holocaust áldozatainak emléknapja
8-12.   Digitális témahét
11.   A magyar költészet napja
12. 18.00-22.00 Szakmák Éjszakája 
16. 15:00 Kibővített vezetői értekezlet
04.18-23.   TAVASZI SZÜNET
24.   Tavasz szünet utáni első tanítási nap ("B" hét)
22-26.   Krúdy-hét
25. 12:00 Gasztronómia máshogyan verseny
26.   Netfit mérés vége
26. 12:00 Krúdy-nap, Europass átadó ünnepség (Tanítás nélküli munkanap - diákönkormányzat)
30. 13:00 Végzősök osztályozó értekezlete
30.   Netfit mérés feltöltési határideje
     
A hónap során   Osztályozó vizsgák
SZMK gyűlés
Diákolimpia országos selejtezők
Diákolimpia atlétika megyei egyéni fiú-lány
Árkád-futás
Tavasz Kupa (futball torna)
Papírgyűjtés
"Nem középiskolás fokon" - módszertani kiállítás és konferencia
AJKSZP - IV. bérletes előadás a Szegedi Nemzeti Színházban
Fogyasztóvédelmi- és Protokoll verseny
Pelikán kupa, Bogácsi főzőverseny, Lajosmizse, Csattogó-völgy versenyeken való részvétel
Krúdy vers-és prózamondó verseny
VII. Fehértavi darvadozás, Víz világnapja, Árvízi emléknap, Föld napja, Móra Ferenc Múzeum látogatás, Szent-Györgyi Albert Agóra programjai - részvétel szervezése, biztosítása
Kompetencialapú levelezős matematika verseny
Önértékelés terv szerinti bonyolítása
SZKTV döntő
 
MÁJUS
Dátum Időpont Események
2.   Végzős szakközépiskolai, szakgimnáziumi évfolyamok utolsó tanítási napja
2. 18:00 Szerenád
3. 17:00 BALLAGÁS
3. 18:00 Végzős szakgimnáziumi osztályok dokumentációinak (Biz., TL., KRÉTA) elkészítési határideje
6. 8:00 Írásbeli érettségi (magyar nyelv és irodalom) TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP 
7. 8:00 Írásbeli érettségi (matematika) TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP 
7. 12:00 Végzős szakközépiskolai osztályok dokumentációinak (Biz., TL., KRÉTA) elkészítési határideje
8. 8:00 Írásbeli érettségi (történelem) TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP 
9. 8:00 Írásbeli érettségi (angol nyelv)
10. 8:00 Írásbeli érettségi (német nyelv)
14. 15:00 Kibővített vezetői értekezlet
15. 8:00 Írásbeli érettségi (ágazati szakmai vizsgatárgyak)
16. 15:00 Írásbeli érettségi (informatika) 
17.   Szülők értesítése a várható év végi eredményekről
17. 8:00 Írásbeli érettségi (kémia)
17. 10:00 Komplex írásbeli szakmai vizsga, TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP 
17. 14:00 Írásbeli érettségi (földrajz)
21. 8:00 Írásbeli érettségi (francia nyelv),szakmai írásbeli és interaktív vizsgatevékenység 
29.   Országos komptenciamérés a 10. évfolyamon
30. 14:45 DÖK zárógyűlés, éves közgyűlés
31. 15:00 Pedagógus nap
 
A hónap során   Osztályozó vizsgák
Innovatív Fordítóverseny az 1/9. és 2/10. szakközépiskolai tanulóinknak
2018/19. tanévben megvalósult mobilitási projektek zárása
Tolerancia nap (Innovatív pályázat- fenntarthatóság)
Arad - Gyakorló Cégek vásárán való részvétel
Kimeneti mérés idegen nyelvből az 1/13. turisztikai osztályban
VII. Fehértavi darvadozás, Víz világnapja, Árvízi emléknap, Föld napja, Móra Ferenc Múzeum látogatás, Szent-Györgyi Albert Agóra programjai - részvétel szervezése, biztosítása
"TE SZEDD!" mozgalomhoz csatlakozás
Szálloda és étteremlátogatások szervezése Budapesten
Önértékelés terv szerinti bonyolítása
Diákolimpia országos döntő, házibajnokság /tollaslabda, lábtenisz/, Vári Szabó kupa
 
JÚNIUS
Dátum Időpont Események
1.   Netfit feltöltési határidő
3-5.   Nemzeti Összetartozás napja
4. 15:00 AJKSZP - Évértékelő/záró értekezlet (jutalmazások előterjesztése) – kollégiummal közösen
5-13. 8:00 Emeltszintű érettségi szóbeli vizsgák
13. 13:00 Osztályozó értekezlet
14.   Utolsó tanítási nap, ÖKO-nap
14.   AJKSZP - Dokumentációzárás (naplókivonatok, tanulói értékelések)
18. 16:00 Szakgimnáziumi és szakközépiskolai osztályok év végi dokumentációjának leadási határideje
20. 8:00-12:00 Beiratkozás a 9. évfolyamosoknak
20. 17:00 Tanévzáró ünnepség/bizonyítványosztás
17-28.   Középszintű érettségi szóbeli vizsgák
28. 12:00 Év végi beszámoló elkészítési és leadási határideje
     
A hónap során   Sárkányhajó
VII. Fehértavi darvadozás, Víz világnapja, Árvízi emléknap, Föld napja, Móra Ferenc Múzeum látogatás, Szent-Györgyi Albert Agóra programjai - részvétel szervezése, biztosítása
"TE SZEDD!" mozgalomhoz csatlakozás
A tanév értékelése
Osztályozó vizsgák
      

Korrepetálás

Kedves Tanulók! Kedves Szülők!   A 2018/2019. tanévben iskolánkban rendszeresen tartott korrepetálás…

ISKOLAORVOSI ÜGYELET

2018. július 9. - 2018. augusztus 17. között hétköznap 8-12 óráig az Újszegedi Gyermekklinika Ifjúsá…

Papírgyűjtés

2018.05.10-11.

Ebédbefizetés időpontjai 2017-2018 tanév

Szegedi SZC Krúdy Gyula Kereskedelmi; Vendéglátó ipari és Turisztikai Szakgimnáziuma és Szakközépis…

Szalagavató bál tűzbiztonsági terve

    >>> Tűzbiztonsági terv letöltése

Ebédbefizetés december 21.-én

Kedves Diákok! December 21.-én, csütörtökön étkezési díj befizetés lesz 7.30-14.40 -ig

Kitex októberi vizsga

Megnyitottuk a jelentkezést az októberi KITEX vizsgákra. Angol írásbeli és beszédértés vizsga: 2017.…

2017 Októberi szakmai vizsga tájékoztató

A tájékoztatásban megadott időpont előtt 30 perccel kérjük a megjelenést. Írásbeli vizsgatevékenység…

Esti felnőttoktatás első tanítási napja

Esti felnőttoktatás első tanítási napja 2017.09.01-én 15:00 óra 3 osztályfőnöki óra lesz megtartva